Zakładanie firmy

Marzysz o tym, aby wreszcie rozkręcić swój biznes? Przerażają Cię formalności? Z nami wcielisz swój plan w życie! Zakładanie działalności gospodarczej – czy to jednoosobowej, czy bardziej złożonej – staje się znacznie prostsze, gdy skorzystasz z pomocy specjalistów. Nasze biuro rachunkowe oferuje pomoc przy założeniu i rejestracji firmy. Dzięki nam dopełnisz wszystkich formalności i w najkrótszym możliwym czasie staniesz się samodzielnym przedsiębiorcą!

Jak wygląda proces zakładania firmy?

Rejestracja działalności gospodarczej musi zacząć się do pomysłu na biznes. Nie wątpimy, że masz już świetnie przygotowany plan. Od strony formalnej bardzo ważne będzie stworzenie przede wszystkim nazwy Twojej firmy. Będziesz musiał bowiem podać ją w kilku istotnych dokumentach, więc powinna być to dobrze przemyślana sprawa. Polskie prawo daje przedsiębiorcom dość dużą swobodę na tym polu. Znacznie więcej ograniczeń wyznacza z pewnością marketing. Zakładanie działalności jednoosobowej wiąże się ze stworzeniem nazwy, która powinna się przede wszystkim pozytywnie kojarzyć. Może ona, choć nie musi, wskazywać obszar Twoich działań. Innymi kluczowymi danymi na początku procesu będzie adres siedziby oraz dane ewentualnych pełnomocników.

Jakie wnioski należy wypełnić?

Założenie firmy jednoosobowej wymaga złożenia odpowiednich dokumentów. Najważniejszym z nich jest wniosek do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Zakładanie firmy wiąże się też ze zgłoszeniem do ZUS-u, urzędu skarbowego oraz krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej. Dzięki temu następuje zgłoszenie płatnika składek oraz nadanie numeru REGON. Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej współcześnie może odbyć się drogą online, która jest najszybsza i najwygodniejsza.

Jakie decyzje musisz podjąć na początku?

Proces rejestracji wymaga od Ciebie określenia nie tylko obszaru działań, ale też zdecydowania o jej formie prawnej. Zakładanie firmy jednoosobowej jest najlepszą opcją dla początkujących przedsiębiorców. Jedną z ważniejszych decyzji do podjęcia już na samym początku rejestracji jest też forma opodatkowania. Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej wiąże się z trzema opcjami rozliczeń – ryczałtem, podatkiem liniowym lub skalą podatkową. Wybór odpowiedniej drogi musisz uzależnić od przewidywanych dochodów oraz kosztów.