Rozliczenia roczne PIT

Zgodnie z wymogami prawa, każdy obywatel, który w danym roku otrzymał przychody objęte opodatkowaniem, musi dokonać rozliczenia podatku. Kiedy powinieneś otrzymać PIT–11? Czy obowiązuje Cię druk numer 37 czy raczej 36? Jeśli nie wiesz, jak rozliczyć podatek dochodowy PIT, znalazłeś się w odpowiednim miejscu! Nasze biuro księgowe obsługuje klientów ze Słupska i okolic. Udzielamy wskazówek, jak wypełnić dokumenty do urzędu skarbowego. Instruujemy w kwestii terminów oraz formy składania formularzy. Chętnie podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem.

Jak poprawnie dokonać rozliczenia podatku?

Rozliczenie PIT–11 lub 37 wymaga wiedzy z zakresu podatków. Pracujący u nas specjaliści zajmują się tym tematem na co dzień, więc posiadane przez nich informacje są aktualne i kompletne. Pierwszym krokiem jest zrozumienie, czym są konkretne druki. PIT 11 to formularz dostarczany pracownikowi przez pracodawcę lub innego płatnika składek. Zawiera on szereg informacji – w tym tę kluczową, która odnosi się do uzyskanych w danym roku przychodów. Rozliczenie PIT-37 nie jest możliwe bez znajomości tej kwoty. Wysokość przychodu pozwala bowiem m.in. na ustalenie obowiązującego danego płatnika progu podatkowego. Druk z numerem 37 to uproszczona deklaracja, którą należy złożyć do urzędu skarbowego w ustawowym terminie. Na jej podstawie może zostać chociażby wypłacony zwrot podatku.

Na co zwrócić uwagę, wypełniając druk nr 37?

Rozliczenie podatku dochodowego daje możliwość do skorzystania z ulg oraz odliczeń. Dzięki temu można uzyskać korzystny zwrot z urzędu skarbowego. Podstawą do naliczenia ulgi może być fakt posiadania dzieci, wykonywania pracy dla podmiotów zagranicznych lub konieczność zakupienia leków czy sprzętu do rehabilitacji. Nasi specjaliści sprawdzą też, czy korzystniej będzie w Twoim wypadku rozliczać się indywidualnie, czy z małżonkiem. Na podstawie PIT–11, czyli deklaracji dochodowej, ustalą, jaki próg podatkowy będzie Cię obowiązywał oraz wyjaśnią, jakie dokumenty musisz złożyć, jeśli sam jesteś płatnikiem składek.

Osoby, które muszą rozliczać się wyłącznie przez deklarację numer 37, mają stosunkowo klarowną sytuację. Zmieniający się wciąż rynek pracy powoduje jednak, że coraz więcej osób musi dokonywać rozliczenia dochodowego w nieco bardziej skomplikowany sposób. Bez względu na to, jak kształtuje się Twoja sytuacja, w naszym biurze uzyskasz niezbędną pomoc. Z nami będziesz pewien, że złożyłeś wszystkie wymagane dokumenty poprawnie i na czas!